fascia art - Integrált Masszázs és Mozgás Technika (IMMT)®

fascia art - Integrált Masszázs és Mozgás Technika (IMMT)®  


A módszer: holisztikus szemlélet alapú, keleti- és nyugati manuális technikák valamint mozgásformák speciális alkalmazása egyénre szabottan, az életminőség javítására és a jó közérzet megtartására. A test, a lélek és a szellem egyensúlyba hozása a jóllét eléréséért. 

fascia art - Integrált Masszázs és Mozgás Technika (IMMT)®  a jó közérzetért!

Mozgásszervi probléma bármely életkorban előfordulhat! 
Legyen ez egy akut sérülés, esetleg műtét utáni rehabilitáció, vagy krónikus, hosszabb ideje fennálló átmeneti mozgáskorlátozottság, mi segítünk, hogy mihamarabb ismét jó formába kerüljön.

Átfogó állapotfelméréssel kezdünk, számos kérdést teszünk fel és az orvosi leleteket is átnézzük. Ezt követően Funkcionális Mozgás Analízis (FMA) tesztet/teszteket végzünk és a kapott eredmény alapján, személyre szabottan, a problémára speciálisan összeállított fascia art - Integrált Masszázs és Mozgás Technikát (IMMT)®  alkalmazunk. Szükség esetén Mentális Tréninggel erősítjük fel és stabilizáljuk az elért jó/jobb állapotot.

Vendégeinket rendszeresen szűrjük, vitális értékeit (is) mérjük, naplózzuk:
- vérnyomás
- vércukor
- pulzus
- EKG (WIWE)
- testsúly, testzsír, víz, izom és csonttömeg arány méréseket végzünk

Leggyakrabban előforduló problémák, a teljesség igénye nélkül:

- fejfájás, nyakmerevség 
- vállöv feszültsége, helytelen tartása
- befagyott váll szindróma
- vállízületi fájdalmak
- tenisz-, golfkönyök
- instabil, gyenge csuklóizület
- alagút szindrómák
- ínhüvely gyulladások
- gerincpanaszok (derékfájás, porckorongsérv...)
- csípőizületi fájdalmak
- ugrók, futók térde, térdízületi fájdalmak
- térdszalag problémák
- feszes Achilles - mozgástartomány szűkülése
- gyenge, vagy immobil bokaizület
- sarkantyú
- talpi merevség
- hallux valgus (bütyök)
- rossz közérzet
- stressz

Jó hír , hogy az életminőséget- és közérzetet javító technikák léteznek! 
           
...görgessen tovább...

Kinesio tape

A kineziológiai szalag (kinesio tape) egyike a leghatékonyabb kiegészítő technikáknak, főképp mozgásszervi problémák esetén, amennyiben azt képzett szakember helyezi fel!  Kémiai hatóanyagoktól mentes, mégis képes arra, hogy rövid időn belül, mellékhatások nélkül csökkentse a fájdalmat és a mozgáskorlátozottságot. A szalagok – ragasztási technikától függően – lazítják, rögzítik vagy korrigálják a sérült lágyszövetet anélkül, hogy jelentősen korlátoznák annak szabad mozgását, így lényegesen felgyorsulhat az ízületi és izomproblémák gyógyulási ideje. A tape hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, intenzívebbé válik a vér- és nyirokkeringés, enyhül a fájdalomérzékelő receptorokra nehezedő nyomás. Stabilizálja az izmokat, ízületeket, megakadályozza az izomgörcsök kialakulását, csökkenti a sérült szövetek terhelését és a gyulladások kialakulásának valószínűségét. A tape egyaránt hatékony segítséget nyújt a sportsérülések, ficamok, húzódások, túlfeszült, görcsös izmok, a korlátozott ízületi mozgások, a derék-, hát-, nyak- és fejfájások, a gyulladásos tünetek, a gerincferdülés és az idegbántalmak kezelése, a tartásjavítás, valamint a mozgásszervi műtéteket követő rehabilitáció során. 

 Flossing 

A flossing egy rendkívül sokoldalú, elsősorban a mozgásszervi prevenció és rehabilitáció terén használt komplex fizioterápiás eljárás, amelynek része a floss szalaggal végzett kompressziós terápia, illetve a flosstréning. A Flossolás fő célja a mobilitás növelése, a fájdalom csillapítása és a szöveti letapadások oldása. Az adott problémára kiválasztott (megfelelő erősségű) Floss felhelyezése során az egyes izmokat, ízületeket, fasciát a speciális gumiszalaggal megfelelő húzási mértéket alkalmazva körbetekerjük, majd a kezelendő testrészt speciális gyakorlatokkal mobilizáljuk aktívan/passzívan. Akut és krónikus sérülések, fájdalmak esetén egyaránt használható, az izom-és kötőszöveti egyensúly megbomlását, az ízületek mozgásterjedelmének beszűkülését, a szövetek krónikus feszességét, az izmok gyengülését, sérülését, a különféle gyulladásokat, letapadásokat, ödémákat és fájdalmakat hivatott csökkenteni. 

Köpöly

A köpölyözés a népi gyógyászat egyik igen kedvelt módszere mind a mai napig.

A hivatalos orvoslásban hosszú időn keresztül érdemtelenül háttérbe szorult, ám a fasciális szemléletmód térnyerésével újra előtérbe került és immár nemzetközileg elfogadott módszerré vált trakciós fascia terápiaként. A köpöly kiváló eszköz a fascia manuális kezelésére.

Köpöllyel végzett mobilizációs kezelés, a fasciális letapadások oldása, a fascia fellazítása és a hegkezelés, a fascia tonizálása.

Fájdalomcsillapító hatása azonnali enyhülést hozhat az izmokban, ízületekben!

Nem fájdalommentes eljárás! Nyomot hagyhat a bőrön!

IAMT (eszköztámogatott myofasciális terápia)

Fasciakések: Manuális fasciakezelésekre kialakított, különböző formájú, nagy tömegű, lekerekített peremű, orvosi acél eszközök.
​A bőrre nyomást majd lassú tolást gyakorolva az eszközzel, a fascia elhasználódott, rossz kémiájú víztere kitolható, ami helyére friss testfolyadékok áramlanak. Az elfilcesedett kötőszövetet a megfelelő fasciakéssel alkalmazott technikával, majd a továbbiakban, mozgással lehet jó állapotúvá tenni.
A fasciák vízterének cseréjével a jobb kémia és a csökkenő adhézió nyomán a lokál idegirritáció, így a fájdalom és zsibbadás csökken, a folyadékelfolyás megsegítésével az ödémák gyorsan szétoszlanak, a felhalmozódott nyirokfolyadékok elfolynak.

Jó minőségű fascia nélkül nincs jó izomfunkció és teststabilitás!


FDM (Fascia Disztorziós Modell)

Mi az FDM?
Az FDM elismerten a leggyorsabban terjedő fájdalomcsillapító terápia.

Igen sok mozgásszervi probléma válik az FDM-mel kezelhetővé, melyeket az eddigi terápiákkal nem tudtak megoldani, vagy csak igen lassú, átmeneti javulsást/eredményeket mutattak. Éppen emiatt alkalmazzák gyakran az FDM-et sportolói körökben, ahol a regenerációban, minden egyes nap számít.

Krónikus fájdalom esetén a panaszosnak megváltás a gyors, akár 20 perc alatt áttörő sikert hozó technika, ami az évek fájdalmait egyszerre söpri el. Az FDM valóban elképesztően eredményes, gyors, tabukat döntögető, mozgásterápiás tanulmányokat alapjaiban megrendető eljárás.

A testbeszéden keresztül az FDM terapeuta azonnal felismeri, beazonosítja a hat disztorzió közül a kliense által mutatottakat és ez által tudja, melyik manuális technika fog kelleni ahhoz, hogy segítséget tudjon nyújtani.

Elsősorban tehát izom- és ízületi bántalmakra alkalmazzuk az FDM-et, de egyre több a tapasztalat a viscerális (belső szervi) panaszok/problémák megoldásának terén is.

Viscerális technikák

A viscerális manipulációk atyja a francia Jean-Pierre Barral és a német Eric Hebgen.
Alapkoncepciójuk szerint egy belső szerv akkor működhet jól, ha annak mozgásai biztosítottak önmagán belül (pl bélmozgások) és környezetében (pl a vese csúszkál fel-le légzésünk során a psoasokon), továbbá, ha jó az artériás vérellátás, a vénás és nyirokelfolyás, a szerveket megfelelően mozgatják a diaphragmák, a szervi strómák megfelelően viszkózusak és elasztikusak, s végül, de nem utolsó sorban: az agy megfelelően tud szabályozni, tehát az interocepció megfelelő a pelvisben, abdomenben, thoraxban.

A viscerális fogások fasciális kezeléseknek minősülnek (kompressziók, trakciók, vibrációk), s a fenti elvárásokat teljesítik. Biztosítják a jó vérellátást és elfolyást, a csúszós és non-adhezív befogadó környezetet, ezzel mobilitást adva a szegmensnek. A viscerális terápia alapvetőleg vagus mobilizáló, így parasympathicus tónusfokozó, segíti a szervek körüli nyirokelfolyást, mobilizálja az adhéziókat és lazítja a hegeket.

A kezelések szigorú anamnézis-felvételt követően zajlanak, a terapeuták alaposan képzettek az indikációk és kontraindikációk szempontjából. A terápia erőteljes hatású, gyors változásokat hoz. Átlagos terápiás találkozások száma 4-5, amíg az elérhető eredmények átlag 90%-a teljesül.


Belső szervek mobilizációjával elérhető eredmény:  

- Interocepció (saját test meghallgatása) optimalizálása
- Nocicepció (fájdalomérzet) csökkentése
- Agyi félelem csökkentése
- Totál stressz‐csökkentés, így az immunállapot javítása


Hegkezelés

A heg nem csupán esztétikai probléma. A sebgyógyulás során kialakuló letapadások, adhéziók kezelés híján károsítják a fasciális rendszert, korlátozzák mozgásainkat, megváltoztatják mozgásmintáinkat és komoly mozgásszervi, de akár viscerális (belső szervi) problámákat is okozhatnak.
A heg instabil szövet, mely a test belsejében "kapaszkodókat" keres, így a fasciában keletkezett adhéziók, letapadások a hegtől távolabbi területeken is okozhatnak problémát. Lokálban, kívülről a bőr felszínén szépnek látszik egy heg, de a test belsejében ettől még okozhat galibát!

Hegtípusok, melyek a szabad mozgást korlátozhatják: atrófiás heg, kiszélesedett heg, hipertrófiás heg, keloid.

Dorn terápia és Breuss masszázs

 A Dorn módszer egy fájdalommentes manuálterápiás technika, amit Dieter Dorn az 1970-es években dolgozott ki népi gyógymódot felhasználva. Mára már nem csak a saját hazájában Németországban, hanem az egész világon ismert. Nagyszerűsége abban rejlik, hogy nagyon hatékonyan kezeli a különböző gerinc eredetű és más ízületi fájdalmakat már az első alkalommal. Súlyosabb esetben 3-4 találkozás szükséges!
 Holisztikus szemlélete révén Dorn azt vallja, hogy akár a mozgásszervi, pszichés vagy belső szervi probléma esetén kihatással van a gerincoszlop csigolyáira, az őket körülvevő izmokra és más lágyrészekre. Minden csigolyához tartozik egy belső szervi és egy pszichés működés. Ha valahol az egyensúly megbomlik akkor a gerincben egy blokk alakul ki, ami idővel fájdalommal vagy funkciózavarral járhat. Ezért a módszer mindhárom működésre hatással van.
 A Dorn terápia lényege a test statikai viszonyainak helyreállítása, a végtaghossz korrigálása és a gerincben kialakult blokkok oldása. Ennek a manuális kezelési technikának az alkalmazásához semmiféle gyógyszerre vagy eszközre nincsen szükség, csupán a technikát alkalmazó szakember két kezére. Ezen kívül ennek a kezelési technikának semmiféle mellékhatása nincs. A legtöbb kliens egy, vagy néhány kezelés után fájdalommentessé, egyenessé, mobilissá válik, sokszor több éve tartó problémák esetében is. A kezelések lezárultával az otthonra adott gyakorlatokkal (önkorrekciós gyakorlatokkal) tarthatják formában magukat.

 A Breuss masszázs egy gerinc mentén végzett lágy masszázs, mellyel tovább oldhatók a mélyebben lévő blokkok ezzel hatékony kiegészítőjévé vált a Dorn terápiának. A Breuss masszázst a Dorn terápia előtt, után, de önálló/különálló masszázsként is alkalmazzuk.
Indikációs területei: gyomorproblémák, fejfájás, fülzúgás, derékfájás, boka-,csípő-, térd-, vállfájdalmak, szédülés, nyaki-, háti-,ágyéki gerinc problémák esetén.

S.I - terápia 
Fájdalommentes Japán gerinckezelés

A keresztcsontot a koponyával elől az elülső hosszanti szalag, míg hátul, a hátsó belső hosszanti szalag köti össze és szabályozza az előre és hátra hajlást is.

Talán így már jobban érthető, hogy az SI ízület működési zavara miért van nagy hatással a porckorongsérvre, a csípő ízületre, a piriformis szindrómára, az isiászra, a légzésre, de még nyelési zavarokat is okozhat. A legtöbb ember a derékfájás hallatán azonnal a porckorongsérvre gondol, pedig számos esetben a lábba lesugárzó fájdalom, vagy a sántítás is megszűnik  az SI ízület kimozgatása után.

A keresztcsont és a csípőcsont közötti ízületet (SI ízület) kimozgatásával, feloldjuk az ízületben keletkezett feszültséget, ez által csökken vagy teljesen megszűnik a derékfájás. Hakata professzor szerint (aki ezt a kezelést kifejlesztette Japánban) az esetek többségében az SI ízület blokkolva van, nem jól működik, és ez okozza a derékfájást. Sok esetben porckorongsérv (gerincsérv) műtét után sem múlt el a derékfájás, ezért kezdték kutatni a fájdalom okát. Arra jutottak, hogy az SI ízület nem megfelelő működése okozta a fájdalmat. A kezelés abban segít, hogy az ízület kimozgatásával, a működési zavart megszüntessük.

Neuro-mozgáskorrekció

A neuro-mozgáskorrekciós kezelés már teljesen a XXI. század vívmánya. Az orvosi funkcionális neurológia alapjain nyugvó okfeltáró terápia, ami teljes mértékben evidence-based, tehát kutatásokkal alátámasztható a hatékonysága.

Mozgásunkat a központi idegrendszer vezérli, szabályozza különböző reflexmechanizmusokon keresztül. A módszerrel felkutatjuk a kiváltó okát annak, hogy a központi idegrendszer miért változtatta meg az adott problémás terület izomtónusát, amivel egy sor diszfunkciós láncolatot hozott létre, és fájdalmakat generált.
Valójában egy intenzív kutatómunkát kell folytatnunk a laikusok számára szinte felfoghatatlan és kissé szokatlan módszerekkel.

A módszer keretein belül ezeket a folyamatokat szeretnénk megérteni a gyakorlatban, és ha szükséges, korrigálni. Azáltal, hogy a gyakorlatban teszteljük a központi idegrendszer tónusszabályozó mechanizmusát, egy elképesztően érdekes világ nyílik meg előttünk, ahol nemcsak a diszfunkciók létrejöttét értjük meg, hanem reflexműködéseken keresztül tudjuk optimalizálni a mozgásokat, növelni a teljesítményt, de akár célzottan blokkolni is tudunk izmokat.

Ha felkutatjuk, hogy a tónusváltozás miért történt, akkor ki tudjuk oltani az adott reflexkört vagy receptorérzékenységet, normalizálni tudjuk az izmok tónusát. Ha pedig ehhez a diszfunkcionális láncolathoz kapcsolódik egy leterhelt belső szerv, annak tónusát is korrigáljuk, és ezt segítő házi feladatot is adunk. Kiderülhet, hogy panaszainkat akár stressz vagy valamilyen számunkra nem megfelelő étel (vitamin, ásványi anyag, étel) is okozhatja. Ebben az esetben is elvégezzük a korrekciót, de érdemes a stresszt kezelni az életünkben, illetve egy darabig kerülni azt a bizonyos ételt vagy akár egy intoleranciavizsgálatot csináltatni. Ha gyanakszol is pár ételre, hogy gondot okozhat, hozd is el magaddal akár az első alkalomra!

A módszer akkor hatékony, ha még nincs: szervi elváltozás vagy traumás sérülés vagy műtét utáni állapot a háttérben. Ezekben az esetekben más módszereket fogunk alkalmazni az IMMT keretében.

Vagus terápia

Nervus Vagus a X.agyideg. A Vagus ideg aktivitása felel a nyugalomért, az ellazulásért, a kiegyensúlyozott testi működésért. Stressz hatására a vagus ideg aktivitása csökken, ami különféle stresszel kapcsolatos testi zavarokat okozhat.
A krónikus stresszel teli élet és a folyamatos mentális stimuláció különböző tünetekhez, illetve betegségekhez vezethetnek. Gyakoriak például a kimerültség, a különböző ételérzékenységek, a szorongás, a rossz emésztés, a ködös agy, és a rossz alvásminőség.
A Vagus ideg stimulációja számos egészségügyi probléma esetén segíthet:

- Rossz bélrendszeri egészség és emésztési problémák
- Irritábilis bél szindróma
- Gyulladásos bélbetegség
- Elhízás
- Kettes típusú cukorbetegség
- Reumás ízületi gyulladás
- Egyéb autoimmun betegségek
- Krónikus gyulladás
- Magas vérnyomás
- Szívritmuszavarok
- Alvászavarok
- Hangulati és szorongásos tünetek
- PTSD
- Beszéd- és nyelési problémák


A Vagus terápia fájdalommentes, lágy fogások kivitelezésével történik!

Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.